IPL ARIANE - Intenzivní pulzní světlo


Technologie IPL Ariane francouzské firmy Eurofeedback vzešla z dlouhodobého výzkumu fotokoagulace (analýzy tepelných reakcí v kůži) a precizního studia různých technik používaných v estetické medicíně.

Výsledkem vývoje je jedinečný přístroj Ariane:
• vysoce technicky vyspělý
• naprosto bezpečný
• bezkonkurenčně výkonný v estetickém ošetření

Jak přístroj funguje?

Intenzivní pulzní světlo vydávané přístrojem je absorbováno:

tmavým pigmentem (melaninem) – pigment zbarvující chloupky
krevním barvivem (hemoglobinem)

a světelná energie se při ošetřování přeměňuje na teplo, které způsobí:
fotoepilaci
• fotorejuvenaci
• odstranění pigmentových skvrn
• fotokoagulaci
• zlepšení stavu jizev a strií


Fotoepilace
Přístroj Ariane trvale odstraňuje:
• tmavé
• šedivé
• ale i světlé chloupky


Fotoepilace intenzivním pulzním světlem je založena na principu absorpce světla melaninem (tmavé chloupky) nebo hemoglobinem (světlé a šedivé chloupky) ve vlasovém folikulu, kdy se světelná energie přemění na teplo až 70°C a dojde k naprosté destrukci tohoto vlasového folikulu. Následkem této destrukce již znovu nedochází k opětovnému růstu chloupku a výsledek fotoepilace je trvalý. Při jednom ošetření nemohou být odstraněny všechny chloupky a to z důvodu růstu chloupků v cyklech – fázích. Určitá část chloupků se nachází ve fázi klidové (telogenní), další část ve fázi růstové (anagenní) a zbylé chloupky ve fázi výpadku (katagenní). Při fotoepilaci lze odstranit pouze chloupky ve fázi anagenní. Z tohoto důvodu je zapotřebí minimálně tři až osm sezení.

Fotorejuvenace, omlazení pleti

Fotorejuvenace je ošetření pleti, při kterém dochází ke stimulaci a remodelaci (seřazení) původních a částečné produkci nových kolagenových vláken.

U tohoto ošetření dochází k regeneraci kůže, jejímu zpevnění a vyhlazení drobných vrásek. Jedná se o proces, kdy trvá dny až měsíc po ošetření, než se dostaví zřetelný výsledek:
• viditelné vypnutí kůže
• zlepšení drobných vrásek
• případně zlepšení drobných jizev
• zlepšení a odstranění zánětu akné

Odstranění pigmentových skvrn

Přístroj Ariane umožňuje odstranit povrchové pigmentové skvrny, především solárního původu.
Po ošetření se dostavují velmi dobré výsledky již po první aplikaci. Vzápětí po ošetření dojde k výraznému „zhoršení“ pigmentace, která ztmavne. Tento stav trvá několik dnů, místo se však dá ošetřit běžným make-upem. Dochází k tvorbě drobných pigmentových šupin, které se v během osmi až deseti dnů spontánně odloučí, pigmentace vymizí obvykle do čtrnácti dnů. Pokud zůstávají rezidua pigmentací (jde o pigmentace hlouběji uložené), lze výkon zopakovat.

Fotokoagulace, ošetření žilek

Selektivní fotokoagulace odstraňuje rozšířené žilky jejich kontrakcí a přirozenou eliminací.

Přístroj využívá kontrakce bílkoviny, která je obsažena v krvi. Dojde k zahřátí v místě rozšířených žilek, jejich průměr se zužuje vysrážením bílkoviny a díky její kontrakci se žilky začínají stahovat a během deseti dnů až měsíce se zatáhnou, vymizí. Počet ošetření závisí na rozsahu, hustotě a šířce žilek.

Pokyny před ošetřením IPL:

2 týdny před ošetřením se nesmí ošetřované místo vystavit slunci ani soláriu
Při fotoepilaci ideálně jeden měsíc před ošetřením chloupky pouze holit, nevytrhávat!
nelz ošetřovat těhotné ženy nelze ošetřit diabetika, epileptika, hemofilika kontraindikací je i kardiostimulátor nesmí se užívat antikoagulační léky (při ošetření žilek) nebo aspirin a antibiotika ve vysoké dávce a dlouhodobějším užívání

Péče po ošetření IPL

Tři dny
ošetřované místo nevystavovat slunečnímu záření a v soláriu
V případě fotoepilace chloupky nadále pouze holit, nevytrhávat
Hodinu po ošetření na pleť, pokožku nic neaplikovat a poté pečovat obvyklým způsobem
• Při odstraňování pigmentací si po několika dnech můžete udělat peeling, pro rychlejší odstranění „zpigmentovaných šupinek“